Yanak dolgusu
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Elmacık kemiklerinin daha belirgin görünmesi ve çöken yanakların eski hacimlerine geri dönmesi kişiyi daha genç ve çekici hale getirecektir. Bu amaçla yanak dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Yanak dolgusu ayrıca yüzdeki simetri bozukluklarını da düzeltebilmektedir. Fiziksel özelliklere bağlı olarak elmacık kemikleri veya yanak bölgesi belirgin olmayan kişilere de uygulanabilir.


Yanak Dolgusu Nedir?

Kadın veya erkek herkese uygulanabilen yanak dolgusu, elmacık kemiklerinin üstü ve çevresindeki alanın hacmini artıran enjeksiyonlardır. Bu işlem elmacık kemiğini daha belirgin hale getirir. Yanak dolgu maddeleri cilt altına enjekte edildiğinden hacim kazandırarak kırışıklıkları ve ince çizgileri de düzeltebilir. Ayrıca bu dolgu maddeleri kollajen ve elastin üretimini arttırdıklarından cildin kendi kendini yenilemesini daha sıkı ve elastik bir görünüm kazanmasını da sağlar. Dolgu maddesi olarak en çok hyaluronik asit kullanılır. Hyalüronik asit, özellikle bağ dokusunun yapısında olmak üzere vücudun her yerinde doğal olarak bulunur ve en fazla da eklemlerde, gözlerde ve ciltte yer alır. Ciltte hyaluronik asit suyu çekerek cildin daha fazla nemlenmesini sağlar.

Yanak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik uygulanır ve ağrı duyusu ortadan kaldırılır,  antiseptik solüsyonlarla steril hale getirilir. Cilt altına dolgu maddesi enjekte edilir. İşlem yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer. İşlemden sonra araba kullanılabilir ve hatta hemen sonra rutin günlük yaşantıya geri dönülebilir.

Yanak Dolgusu Uygulandıktan Sonra Nelere Dikkat edilmelidir?

Şişmeyi azaltmak için enjeksiyon bölgelerine soğuk kompres uygulanmalı, iki gün boyunca ağır egzersizler yapılmamalıdır. Egzersiz, kan akışını artırarak morarmaya neden olabilir. Yanaklarda bir miktar şişlik olacaktır, ancak 24 saat sonra düzelmeye başlar, birkaç gün içinde düzelen bazı küçük morluklar olabilir. Yanak dolgusu yaptırdıktan yaklaşık iki hafta sonra nihai sonuçlar görülür.

Yanak Dolgusu’nun Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Yanak dolgusunun sonuçları 6-8 ay sürebilir. Dermal dolgu malzemesi sonunda çözülür ve cilt dokusunda metabolize olur.

 

BENZER HİZMETLER