Çene dolgusu
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Yüzün alt üçte birinin konturu, çene kemiğinin alt kenarı tarafından belirlenir. Çene sadece boynu değil, yüzün tamamını tanımlar ve çenenin belirgin ve orantılı bir açıya sahip olması yüze genç ve çekici görüntü kazandırır. Dermal dolgu maddeleri, cerrahi bir işleme hazır olmayanlar için cerrahi çene büyütmeye harika bir alternatiftir. Dermal dolgu maddeleri geçici olduğundan (veya genellikle çözülebildiğinden), cerrahi olmayan bir çene büyütme, aynı zamanda, daha güçlü bir çeneye sahip olmayı “denemek” isteyip istemediklerini görmek isteyenler için de iyi bir seçenektir.

Çene Dolgusu Nedir?

Zayıf veya girintili bir çene çoğunlukla doğuştan gelen bir özellik olsa da, çene bir yaralanmadan sonra veya yaşla birlikte kemiğin küçülmesi nedeniyle orijinal görüntüsünü kaybedebilir. Hyaluronik asit içeren dolgu enjeksiyonları, yüz çevresini yeniden şekillendirmek için mükemmel bir seçenektir, zamanla kaybolan hacmi geri kazanmayı veya çeneye istenilen konturu sağlamayı mümkün kılar. Hyalüronik asit, özellikle bağ dokusunun yapısında olmak üzere vücudun her yerinde doğal olarak bulunur ve en fazla da eklemlerde, gözlerde ve ciltte yer alır. Ciltte hyaluronik asit suyu çekerek cildin daha fazla nemlenmesini sağlar. Kollajen ve elastin üretimini arttırarak cildin kendi kendini yenilemesini daha sıkı ve elastik bir görünüm kazanmasını da olanak verir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak bölge antiseptik solüsyonlarla temizlenir, lokal anestezikler ile uyuşturulur. Daha sonra, çenenin yumuşak dokularına stratejik olarak belirli bir miktarda dolgu maddesi enjekte edilir. İşlem ortalama 15-30 dakika sürer. Tipik olarak, insanlar enjeksiyondan hemen sonra sonuçları görebilirler. Ancak dolgunun tam olarak çeneye oturması 1 haftayı bulabilir. Bu uygulama ile çenedeki orantısal sorunlar giderilebilir, çene hattına daha belirgin bir görünüm kazandırılabilir ve çene ucu öne doğru uzatılabilir.

Çene Dolgusu Uygulandıktan Sonra Nelere Dikkat edilmelidir?

Bazı kişilerde işlemden sonraki birkaç gün hafif şişlik ve morluk görülebilir. Buz torbası bu istenmeyen etkilerin önlemlenmesinde kullanılabilir. Kişi hemen normal yaşama dönebilir, ancak bir veya iki gün boyunca aşırı egzersiz ve yorucu faaliyetler yapılmamalıdır. İlk hafta sıcak sauna, hamam gibi aşırı sıcak ortamlarda bulunmamaya özen göstermek gerekir.

Çene Dolgusu’nun Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusunun kalıcılığı kişiye göre değişmekle birlikte 12-15 aydır. Tekrarlanabilir bir uygulamadır.

 

BENZER HİZMETLER