Örümcek ağı estetiği
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Yaşla birlikte ve yerçekiminin etkisiyle oluşan ince kırışıklıklar zamanla daha da derinleşmeye başlar, ancak kötü hava koşulları, yetersiz beslenme ve kilo değişiklikleri de bu durumu etkileyebilir. Örümcek ağı adı verilen özel bir teknikle iple germe, ameliyatsız yüz germe, yüz gençleştirme ve düzeltme işlemidir.

Örümcek Ağı (Polidioksanon -PDO- İplik ile Yüz Germe) ile Yüz Germe Nedir?

En önemlisi yaş alma ve yerçekimi olmak üzere çeşitli faktörlerin etkisiyle yüzde kırışıklıklar oluşmaktadır. Süreç, kırışıklık ile sınırlı kalmaz, yanaklar sarkar, ikinci bir çene ortaya çıkar, yüz oval bir şekil almaya başlar. Dr. Marlen Sulamanidze tarafından geliştirilip daha sonra dünyada ve ülkemizde de popüler hale gelen, Aptos, Anti-ptos olarak da isimlendirilen yöntemde iplikler özel bir teknikle yüze yerleştirilir ve ameliyat uygulanmadan yüzün gençleştirilmesi mümkün olur. Bu yöntem kullanılan iplikleri üreten firmaların kullandıkları isimler olan “Aptos thread”, “Feather lift”, “Suture lift”, “Silk lift”, “Happy lift”, “Contour thread”, “Russian lift” yada “Russian thread” olarak da bilinmektedir. Ülkemizde “balık kılçığı iplerle asma”, “dikenli iplerle yüz germe”, “ataçlama” gibi isimlendirilebilmektedir.

Örümcek Ağı Nasıl Uygulanır?

Yüz antiseptiklerle temizlenir, cilt altına bir iğne ile lokal anestezi uygulanır. Ciltte ince uçlu iğneler yardımıyla çok ufak girişler oluşturulur ve tünel tekniği ile tırtıklı poliproplen iplerin derinin en üst yüzeyinin hemen altına girilip yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. İplikler kanül adını verdiğimiz özel uzunluk ve kalınlıktaki iğnelerle yüze yerleştirilmektedir. Kanül dışarı alındığında iplikler deri altında kalmaktadır. İşlemden kısa bir süre sonra eve gidilebilir. Örümcek ağı iple yüz germe tekniği, 30 dakikalık uygulama süresine sahiptir.

Örümcek Ağı Kimlere Uygulanabilir?

Bu yöntemlerle yüz germe, özellikle yüzde sarkmanın fazla olmadığı, nispeten genç hastalara (30-60 yaşlarında) uygulanmaktadır.

Örümcek Ağı’nın Yan Etkileri Var Mıdır?

İlk 24 ile 48 saat arasında biraz şişlik ve morluk olabilir ancak günlük rutinlerin çoğuna hemen dönülebilir. Hastanın ilk 24 saat soğuk kompres ve buz uygulaması istenmektedir. İpliğin yanlışlıkla yerinden çıkmasını önlemek için işlemden sonraki hafta mümkün olduğunca yüz ovuşturulmamalıdır. Ayrıca muhtemelen ilk birkaç hafta dudakların büzülmemesi, sigara içilmemesi ve pipetle içmekten kaçınılması tavsiye edilecektir. 1-2 hafta boyunca yan yatılmalıdır. İlk 1 ay yüze masaj ve basınç uygulanmaz.

Örümcek Ağı’nın Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Elde edilen görüntünün devam süresi; yaş, uygulanan bölge, elastikiyet kaybı derecesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Çoğu hastada işlemin etkisi ortalama 2-4 yıl kadar sürmektedir.

 

BENZER HİZMETLER