Göz altı işık dolgusu
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Pek çok insanın göz altlarında, kemiğin üzerinde yer alan yumuşak dokunun çökmesi ile oluşan koyu halkalar gelişir. Göz altı ışık dolgusu ile yorgun, çökmüş görüntü düzeltilebilir. Göz altı dolgusu, göz altı bölgelerini aydınlatmak ve dolgunlaştırmak isteyenler için popüler bir tedavi yöntemidir. Göz altı ışık dolgusu göz altında problem yaşayan 18-65 yaş arasındaki herkese uygulanabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Dermal dolgu veya yumuşak doku dolgusu olarak da bilinen göz altı dolgusu, çökük veya renksiz göz altı alanlarının görünümünü düzeltmek için kullanılan bir hyaluronik asit enjeksiyonudur. Hyalüronik asit, özellikle bağ dokusunun yapısında olmak üzere vücudun her yerinde doğal olarak bulunur ve en fazla da eklemlerde, gözlerde ve ciltte yer alır. Ciltte hyaluronik asit suyu çekerek cildin daha fazla nemlenmesini sağlar. Yaşlandıkça yüzümüzdeki yağ, kaslar, kemik ve deri incelmeye başlar. Bu hacim kaybı yüzde çökük veya sarkık bir görünüme, ince çizgilere, kırışıklıklara, kıvrımlara ve ince dudaklara yol açar. Enjekte edilebilir hyalüronik asit, ince çizgilerin ve kırışıklıkların, yüz kırışıklıklarının görünümünü azaltmak ve yüz ve dudaklarda yapı, çerçeve ve hacim oluşturmak için kullanılır. Hyaluronik asitin yara iyileşmesinde olumlu etkilerinin olduğu bilinmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak olan bölge antiseptik solüsyonla iyice temizlenir ve lokal anestezi ile uyuşturulur. Göz altı ışık dolgusu uygulaması kemik üzerine ve yavaş bir şekilde verilerek uygulanır. İşlem 15-20 dakika sürer. Uygulamadan hemen sonra günlük rutin hayata devam edilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulandıktan Sonra Nelere Dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrasında buz uygulaması yapılmalı, uygulama yapılan bölgeye dokunulmamalı ve ovuşturulmamalıdır. İlk gün sıcak banyodan kaçınılmalı, iki gün fazla mimik ve hareketli spor yapılmamalıdır. Doktorun önerdiği dışında herhangi bir kozmetik ürün veya krem ilk gün kullanılmamalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu’nun Olası Risk ve Komplikasyonları Nelerdir?

Uygulama sonrasında herhangi bir ağrı-acı yaşanmaz.  Gözlerin altındaki alan çok hassastır ve bol miktarda kan damarı bulunur. Bu nedenle işleme nedeniyle bölge morarmaya eğilimlidir. Diğer en yaygın yan etki ise şişliktir. Ancak bu yan etkiler 4-5 gün içerisinde geçer.

Göz Altı Işık Dolgusu’nun Sonuçları Ne Kadar Sürer?

İnsanların göz altı dolgularının kaybolduğunu hissettikleri ortalama zaman aralığı 9-12 aydır. Göz altı ışık dolgusu düzenli olarak uygulanıldığında etki süresini arttırmaktadır.

 

BENZER HİZMETLER