Fransız askısı
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Fransız Askısı

Fransız Askısı

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında yer alan Fransız askısı ile yüz germe, hem erkek hem de kadınlar için için etkili ve önemli bir alternatif olarak kabul edilmektedir. Herhangi bir ameliyat izi kalmadan ortalama 10 ile 15 yaş gençleşme sağlayan kısa süreli müdahalelerden biridir. Bu yöntem ile orta yüz ve yanak sarkması, boyun veya burun ve ağız çevresinde belirgin kırışıklardan rahatsız olan kişilerde şaşırtıcı derecede doğal sonuçlar sağlanabilmektedir.

Fransız Askısı (İp Askı ile Yüz Germe) Nedir?

Fransız askısı ile yüz germe, ameliyatsız bir yüz germe uygulaması olup Fransa’da geliştirilmiştir. Bu yöntemde yüz mimiklerine göre esneyebilen, yüz ifadesinde bozulmaya neden olmadan gerebilen, kopma riski olmayan, iç malzeme olarak polyester, dış malzeme olarak silikondan oluşan güçlü, esnek ipler kullanılmaktadır. Yaşlanma, çevresel ve genetik faktörler nedeniyle zamanla yer çekimine karşı koymakta zorlanan cilt gevşeyebilir, sarkabilir ve derin kırışıklıklar gelişebilir. Fransız germe, yüz hatlarının ve yüz ovalinin yeniden yapılandırılması, düşük kaşların kaldırılması, dudak, burun, çene, boyun bölgesi çizgilerinin hafifletilmesi ve yüzün gerdirilmesi için kullanılan oldukça başarılı, uzun ömürlü ve etkili bir yöntemdir.

Fransız Askısı Nasıl Uygulanır?

İşlem lokal anestezi sonrasında yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında uygulanmaktadır. Fransız ip askı yönteminde ipin tutunma bölgesi kulak üzerindeki saçlı deridir, ipler deri altına yerleştirilmektedir. Tamamen emilebilen dikenli ipler doku kaldırmayı kolaylaştırmak için kullanılır. Uygulama sonrası günlük hayata rahatça devam edilebilmektedir. Yüzün oval bölümleri, yanaklar, elmacık kemikleri, çene altı, kaşlar ve boyun bölgelerine uygulanabilir. İşlemden hemen sonra hasta günlük yaşantısına dönebilir.

Fransız Askısı Kimlere Uygulanabilir?

Yüzdeki olası sarkmaları önlemek veya geciktirmek isteyenler; yanaklarda, ağız kenarlarında veya çene hattında hafif ile orta derecede sarkması olanlar; ciddi yüz sarkması olan ancak cerrahi müdahale için erken olanlar veya yüzde belirgin sarkma olan, cerrahi müdahaleyi tercih etmeyen kişiler bu işlemi tercih edebilirler. Genellikle 30-65 yaş arasındaki kişilere uygulanır.

Fransız Askısı’nın Yan Etkileri Var mıdır?

İşlem sonrasında hafif morarma, şişlik ve ağrı olabilir. Soğuk kompres ve basit ağrı kesiciler kullanılarak bu durum ortadan kaldırılır. İlk üç hafta ağız çok açılmamalı ve mimikler aşırı kullanılmamalıdır. İşlem sonrası 3 hafta yüzüstü yatılmamalı ve yüz ovuşturulmamalıdır. Germe derecesine bağlı olarak, cilt kıvrımları işlemden birkaç gün sonra kaybolur.

Fransız Askısı’nın Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Kullanılan ipler kalıcıdır ve ortalama 5-10 yıl etki süresi ile diğer iplere göre daha uzun etki gösterir. İpler kalıcı olduğu için yıllar süren işlemlerden sonra tekrar sıkmak ve germek mümkündür.

 

BENZER HİZMETLER