Botoksla yüz i̇nceltme
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Botoksla Yüz İnceltme

Botoksla Yüz İnceltme

Çene bölgesinin yan tarafında en güçlü çiğneme kası olarak bilinen masseter kası yer almaktadır. Bu kasın büyüyerek dışarıdan görünecek kadar belirgin hale gelmesine masseter hipertrofisi (masseter büyümesi) adı verilir. Değişik nedenlerle diş sıkma ve gıcırdatma, çok fazla sakız çiğneme ve sıkça sert et tüketilmesi masseter hipertrofisinin en yaygın nedenleri arasında yer alır. Masseter kaslarına yapılan botoks enjeksiyonları, çenenin genişliğini azaltarak görünüşünü değiştirebilmektedir. Botulinum toksini masseter kaslarını gevşeterek yüzün oval şeklini düzeltir. Botox enjeksiyonları, çene genişliğini azaltmak veya kare veya dikdörtgen yerine daha yuvarlak görünmesini isteyen kadın ve erkekler için idealdir.

Masseter Botoksu Nedir?

Botoks olarak isimlendirilen Botulinum toksininin injeksiyonu ile çene küçültme işlemidir. Botox, çenenin masseter kaslarının kasılmalarını ve hacimlerini azaltarak yüzün alt üçte birini inceltmektedir. Amaç yüzün oval şeklini estetik ve uyumlu bir şekile dönüştürmektir. Başta stres olmak üzere, çeşitli nedenlerle insanlar farkında olmadığı halde dişlerini sıkabilir. Diş sıkma alışkanlığı, yüz ve çiğneme kaslarında büyümeye yol açar. Bu durum, yüzün estetik görünümü de bozar. Çene botoksu uygulaması ile yüzde daha erkeksi ve sert bir görünümü sağlayan kare yüz şekli küçültülür. Böylece, daha orantılı bir yüz şekli ortaya çıkmış olur. Bu uygulama diş sıkma botoksu olarak da bilinmektedir. Masseter botoksu son derece güvenli bir uygulamadır. Daha orantılı bir yüz görünümü sağlanırken, çene sıkma ve diş gıcırdatmadan dolayı gelişen ağrı da bu işlem sonucu ortadan kalkar

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

İşlem yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Daha önce lokal anestezik (ağrı kesici) krem uygulandığından hasta acı hissetmez. Botoks direkt olarak masseter kasına enjekte edilir. Kişi uygulamanın hemen ardından günlük hayatına geri dönebilir.

Botoks İle Masseter Kaslarının Tedavisinin Sonucu Ne Zaman Görülür?

Botox enjeksiyonları kullanılarak yapılan bir çene tedavisinin sonucu, enjeksiyon seanslarından sonra yavaş yavaş ortaya çıkar. Sonuç 1-2 ay sonra tam anlamıyla görülür.

Botoks İle Masseter Kaslarının Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Çene genişliğinin küçültülmesinde sonuçların kalıcı olması için periyodik enjeksiyonların yapılması gerekir. 6 ayda bir bakım enjeksiyonlarının uygulanması gerekir.

 

BENZER HİZMETLER