Gençlik aşısı
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

H-100 aşısı olarak da bilinen gençlik aşısı yaşlanma sürecini yavaşlatarak yaşlanmanın etkilerini azaltması nedeniyle en dikkat çekici yöntemlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Gençlik aşısı uygulaması cildin sağlıklı, parlak ve genç bir görünüm kazanmasında rol oynar.

Gençlik Aşısı (H-100 Aşısı) Nedir?

Ürünün içriğinde bulunan hyaluronik asit cildin nemlenmesini ve yaşlanmış dokuların tamir edilmesini sağlar, derinin elastikiyetini arttırır. Mannitol en güçlü anti-oksidanlardan biridir ve ödem çözücü etkisi vardır. Pro Collagen Peptide kırışıklıkların açılması ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Büyüme faktörü olan Hexapeptide-8 kırışıklıkların giderilmesinde rol oynar. Pentapeptide-18 kasları gevşeterek kırışıklık karşıtı olarak görev yapar. Dmae deri altındaki kas dokusunu destekleyerek sıkılaşmaya ve sarkmaların azalmasına yardımcı olur. Anti – oksidan etkisi vardır. Organic Silica ise kollajen ve elastik fibrillerin artışını sağlar, derinin gergin görünümünü sağlar. Vitamin (B1 – B6) antioksidan etkilidir ve yaşlanma sürecini geciktirir. Gençlik aşısı ayrıca metiyonin, arjinin, glisin, undesilenol fenil alanin, lösin, tirozin ve alanin amino asitlerini de içerir. Bu amino asitler, protein yapıtaşları olarak görev yapar, kollajen üretimini arttır, hasar görmüş dokuların iyileşmesini hızlandırır, bağışıklık sistemini destekler, cilt pigmentasyonunu düzelterek aydınlatma etkisi gösterir ve sonuç olarak da cildin pürüzsüz, sağlıklı bir görünüme ulaşmasını sağlarlar.

Gençlik Aşısında Kullanılan Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit aslında gençlik sırrı olarak da isimlendirebilir, sadece deride değil eklemlerden iç organlara kadar vücudun neredeyse her yerinde bulunur. Hyalüronik asidin vücutta azalması yaşlanma adı verilen sürecin başlamasına yol açar. Vücuttaki hyalüronik asit miktarının azalması; parlaklık, esneklik, onarım ve toleransın da azalması anlamına gelir. Gençlik aşısı yöntemi ile vücudun kaybettiği hyalüronik asidi tekrardan kazanması amaçlanır.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelerde Kullanılmaktadır?

Yüz, boyun, dekolte ve el bölgesinin onarılmasında kullanılmaktadır. Gençlik aşısı, 20 yaş üzerindeki tüm cilt tiplerine uygulanabilen bir yöntemdir.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanmaktadır?

Uygulama yapılacak bölgelere lokal anestezik (uyuşturucu krem) uygulanır. Daha sonra antisptiklerle temizlik yapılduktan sonra ince uçlu iğnelerle gençlik aşısı yapılır. Gençlik aşısı sonrası uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Hatta nadir de olsa morluklar meydana gelebilir. Ancak bunlar 2-3 gün içinde kaybolur. Genellikle 10-15 gün arayla ve 2-3 seans şeklinde uygulanır. Gençlik aşısının etkisi, ortalama 5 gün içinde kendini göstermektedir. Uygulamadan sonra cilt, canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

 

BENZER HİZMETLER