Ameliyatsız kaş kaldırma
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Kaşlar mimiklerin sergilenmesi ve yüz ifadesinde çok önemli bir rol oynar, düşük oldukları zaman da yaşlı, yorgun bir ifadenin ortaya çıkması kaçınılmazdır. Ayrıca, düşük kaşlarını kaldırmak için sürekli olarak alın kaslarını kullanmalarından dolayı kişiler, alın kırışıklıklarından şikâyet ederler. Cilt altına yerleştirilen, kaş kaldırma için özel olarak üretilmiş eriyen organik ipler sayesinde herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan kısa bir süre içerisinde kaşlar yukarı kaldırılabilir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Nedir?

Ameliyatsız kaş kaldırma, yüzünüzün üst üçte birlik kısmındaki, özellikle alın ve kaşlardaki cildi sıkılaştıran ve yükselten kozmetik bir işlemdir. Kaş kaldırma, nörotoksin Botulinum Tip A ve/veya PDO ipliklerinin enjeksiyonları ile gerçekleştirilebilir. Ayrıca fokus ultrason ve paralel radyofrekans teknolojisini birarada kullanan cihazlar da kullanılabilir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Nasıl Uygulanır?

Kişisel tercihe ve yaşa bağlı olarak iki çeşit kaş kaldırma vardır. Birincisinde kaşların orta kısmı, ikincisinde ise, kaşın dış kuyruk kısımları hedeflenir. PDO iplerini kullanarak kaş kaldırma, iz bırakmadan ve çok hızlı bir şekilde daha genç bir yüz görünümü sağlamak için tasarlanmış, cerrahi olmayan bir işlemdir. PDO (polidioksanon) ipleri, kırışıklıkları gidermek ve sarkık kaşları düzeltmek için kaşları ve yüzün gözlerin üzerindeki kısmını kaldırmak ve sıkılaştırmak için kullanılır. Bu prosedür, cildi kaldırmak için iplerin cilde yerleştirilmesinden oluşur ve anında gençleştirici bir etki sağlar. PDO ipleri ayrıca sıkılığı, hacmi artırarak ve cildin daha genç görünmesini sağlayarak cildin zamanla yenilenmesine yardımcı olan kollajen üretimini de uyarır. Tedaviden önce güçlü bir topikal uyuşturma kremi uygulanır. İplerin yerleştirileceği tüm alanlara lokal anestezik enjekte edilir, böylece hasta iplik yerleştirme sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Ardından alnın üst kısmındaki saçlı deriden giriş yapılır, bu sayede kesi izi görünmez. PDO ipleri, önceden belirlenmiş alanlarda derinin altına yerleştirilir ve daha sonra anında gençleştirici bir etki elde etmek için yukarı kaldırılır, deriyle uyumlu iplikler kafatasında sabitlendikten sonra işlem tamamlanır. İşlem süresi maksimum 40 dakikadır.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Kimlere Uygulanabilir?

Kaşlarında sarkma olan herkese uygulanabilir. Ama en uygun kişiler 30-65 yaş arası kişilerdir. Düşük göz kapağı sorunu olan kişilerde bu sorunu da ortadan kaldırmaktır.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

Kaş kaldırma işleminden sonra normalde birkaç gün içinde düzelecek olan hafif morarma, şişme ve ağrı sık görülür. İlk birkaç hafta başınız yukarı bakacak şekilde sırt üstü ve yukarı kaldırarak uyumanız da önerilir. PDO iplikleri durumunda, etki hemen görülür, iplikler de normalde yaklaşık üç ile altı ay içinde çözülür. Bununla birlikte, PDO iplikleri çözüldüğünde bile, cilt üzerinde yeni kolajen üretimini uyararak, kaldırma ve yenileyici bir etkiye sahiptirler.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Uygulamasının Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Kullanılan iplik türüne göre 1-2 yıl sürebilir.

 

BENZER HİZMETLER