Burun dolgusu
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun yapısı; yüzde ilk göze çarpan ve dolayısıyla kişinin imajını, yüz simetrisini ve güzelliğini en çok etkileyen faktörlerden biridir.  “Sıvı burun estetiği” veya “15 dakikalık burun estetiği” olarak da bilinen burun dolgusu ile burundaki çökük ya da boşluklar düzeltilebilmekte, asimetrik görüntü sorunu çözülebilmekte veya burnun daha az köşeli görünmesi sağlanabilmektedir.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu aslında yüzdeki kırışıklık veya şekil bozukluklarının tedavisinde uygulanan enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, burnun belirli bölgelerini doldurmak veya hacim eklemek için kullanılmasıdır. Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit tercih edilir. Hyalüronik asit, özellikle bağ dokusunun yapısında olmak üzere vücudun her yerinde doğal olarak bulunur ve en fazla da eklemlerde, gözlerde ve ciltte yer alır. Ciltte hyaluronik asit suyu çekerek cildin daha fazla nemlenmesini sağlar. Kollajen ve elastin üretimini arttırarak cildin kendi kendini yenilemesini daha sıkı ve elastik bir görünüm kazanmasını da olanak verir.

Burun Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik uygulanır ve ağrı duyusu ortadan kaldırılır,  antiseptik solüsyonlarla steril hale getirilir. Cilt altına dolgu maddesi enjekte edilir. İşlem yaklaşık 20-30 dakika kadar sürer. İşlemden sonra araba kullanılabilir ve hatta hemen sonra rutin günlük yaşantıya geri dönülebilir.

Burun Dolgusu Uygulandıktan Sonra Nelere Dikkat edilmelidir?

Uygulamadan sonra enjeksiyonunuzun yapıldığı yerde ağrı, şişlik ve kızarıklık gelişebilir, birkaç gün sonra geçer. Uygulamadan sonra buz torbası uygulanması bu etkilerin daha hızlı geçmesini sağlar. Sonuçlar bir veya iki hafta içinde tamamen görünür hale gelir.

Burun Dolgusu’nun Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Burun dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 8-12 aydır. Bu süre sonunda istenirse tekrar aynı bölgeye burun dolgusu yapılabilir.

 

BENZER HİZMETLER