Şakak dolgusu
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu

Göz çevresi genellikle gözle görülür yaşlanma belirtileri gösteren ilk yerdir. Yaşlandıkça şakak bölgeleri yağ kaybeder ve dolgunluğun azalması “çukur” bir görünüme yol açar. Bunun sonucunda yüz aşağı doğru çekilir, kaş bölgesinde sarkmalar ve çöküntüler ortaya çıkar. Kaş ve alın bölgesi gözle görülür bir şekilde daralır, göz dış kemiği daha belirgin bir hale gelir ve göz kapağında sarkmalar oluşur.

Şakak Dolgusu Nedir?

Dermal dolgu maddeleri, kırışıklıkların görünümünü ve yaşlanmanın cilt üzerindeki diğer etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için doğrudan cilde enjekte edilen hyaluronik asit gibi maddeleri ifade eder. Bu amaçla en çok hyaluronik asit kullanılmaktadır. Bir dolgu maddesi olarak hyalüronik asit, özellikle bağ dokusunun yapısında olmak üzere vücudun her yerinde doğal olarak bulunur ve en fazla da eklemlerde, gözlerde ve ciltte yer alır. Ciltte hyaluronik asit suyu çekerek cildin daha fazla nemlenmesini sağlar. Kollajen ve elastin üretimini arttırarak cildin kendi kendini yenilemesini daha sıkı ve elastik bir görünüm kazanmasını da olanak verir. Şakak dolgusu yüzün simetrik ve sarkmadan önceki görünüme geri dönmesini sağlar. Kadınlar sıklıkla tercih edilen daha oval veya kalp şeklinde bir yüze kavuşurlar. Erkekler ayrıca daha güçlü bir kaş alanı ve erkeksi yüz şekli elde edebilirler. Dolgu maddeleri, şakakları, elmacık kemiği bölgesi ile dengeleyerek doğal, simetrik ve uyumlu bir görünüm yaratabilir. Şakak bölgesinin görünümünden rahatsızlık duyan 18 ile 65 yaş arası herkese şakak dolgusu işlemi uygulanabilmektedir.

Şakak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi bölgeye anestezik krem sürülür ve ağrı duyusu oratdan kaldırırlır, antiseptik solüsyonlarla uygulama yapılacak alan temizlenir. Ardından hyalüronik asit şakaklara mini enjektörlerle enjekte edilir. İşlem ortalama 15-30 dakika sürer. Bu uygulama ile şakak bölgesinde mimiklere bağlı olarak olarak oluşan çizgiler ortadan kaldırılırken, şakaklar hacimli ve dinç bir görüntü kazanır. Şakak dolgusu kaşlarda ve alında, toparlayıcı ve kaldırıcı etki gösterir. Şakak bölgesindeki yüz simetrisini bozan bölgeler doldurularak orantılı bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar. Uygulamadan hemen sonra kişi normal hayatına hemen geri dönebilir.

Şakak Dolgusu Uygulandıktan Sonra Nelere Dikkat edilmelidir?

Tüm enjekte edilebilir tedaviler gibi şakak dolguları da çok hafif, geçici yan etkilere neden olabilir. Enjeksiyondan sonra, bir miktar şişlik ve kızarıklık görülür. Bu yan etkiler hızla düzelir ve sonuçlar hemen fark edilir. Enjeksiyon bölgesinde morarmayı önlemek için birkaç gün boyunca yorucu aktivitelerden ve aşırı egzersizden kaçınılmalıdır.

Şakak Dolgusu’nun Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Şakak dolgusunun kalıcılığı yüzün yapısına göre değişmekle beraber 9 – 15 aydır. İşlem takrarlanabilir.

 

BENZER HİZMETLER