Badem göz estetiği
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Etrafımızı saran dünya ile ilk iletişimimizde rol oynayan gözler ve onlardan yansıyan bakışlar, hayatımıza kattıkları anlam nedeniyle çok önemlidir. Etrafa güzel bakabilmeleri, aynı bakışlarla karşılaşabilmeleri bizim elimizdedir. Kişinin kendi görüntüsünden hoşnut olması, daha derin bakışlarla çevresine bakabilmesi sonucunu getirir. Badem Göz Estetiği, gözlerin şeklini ve simetrisini düzelterek daha büyük, daha parlak ve daha uyanık görünmelerini sağlar.


Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem Göz Estetiği (Kantoplasti), göz kapaklarının şekillerinin düzeltilmesi ve dış köşesinin yeniden şekillendirilmesi ile göz kenarının yükseltilmesi sonucu, gözlerde estetik olarak istenen badem şeklinin sağlanmasıdır. Kişinin kendi görüntüsünden hoşnut olması, daha derin bakışlarla çevresine bakabilmesini sağlar. Kendisi ve diğer insanlarla daha anlamlı ilişkiler kurabilmesi sonucunu getirir. Bu yöntem, gözlerin şeklini ve simetrisini düzelterek daha büyük, daha parlak ve daha uyanık görünmelerini sağlar.

Badem Göz Estetiği Kimlere Uygulanır?

Göz kapakları sarkmış veya düzgün görünmeyen kişiler için badem göz estetiği doğru bir ameliyat yöntemi olabilir. Bu, yalnızca kozmetik göz uygulamalarında önemli deneyime sahip yüksek vasıflı bir cerrah tarafından gerçekleştirilebilen özel bir prosedürdür.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Kantoplasti, gözün dış köşesinde (kantus), alt göz kapağı ile üst göz kapağının birleştiği bölümde yapılır. Prosedür hastalara göre değişir, ancak genel amaç alt kantal tendonu kesmek ve ardından yeniden konumlandırmak veya kısaltmaktır. Bu tendona erişmek için tipik olarak gözün dış köşesinde bir kesi yapılır. Tendon, göz kapağını desteklemek için yeni pozisyonuna çekilir ve ardından erimeyen ipliklerle kemik zarına yapıştırılır. Deneyimli bir cerrah, ameliyattan sonra mevcut yara izini en aza indirmek için kesiyi göz kapağının doğal kıvrımı içinde yapmaya büyük özen gösterecektir. Ameliyat kişiye göre lokal veya genel anestezi ile uygulanabilir. Kullanılan yönteme ve başka tedavilere tabi tutulup tutulmayacağınıza bağlı olarak normalde 1-2 saat sürer. Kişinin hastanede yatması gerekmez. Hasta rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir.

Badem Göz Estetiğinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Deneyimli bir cerrah tarafından dikkatli ve doğru bir şekilde yapılırsa, badem göz ameliyatının sonuçları kalıcı kabul edilir. Ancak yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkan sarkmalar görülebilir ve böyle durumlarda revizyon kolaylıkla uygulanabilir.

Badem Göz Estetiğinin Sonuçlarını Ne Kadar Sürede Görebilirsiniz?

İşlemden hemen sonra şişlik nedeniyle sonuçları tam olarak anlayamama ihtimaliniz vardır. Bu süre zarfında şişlik %90 oranında azaldığından, üç hafta ila bir ay içinde gözle görülür sonuçları görebileceksiniz.

 

BENZER HİZMETLER