Yanak i̇nceltme
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Yanak İnceltme

Yanak İnceltme

Belirgin çizgilere sahip ince bir yüz, çoğu insan için ideal görünümün bir parçası anlamına gelir. Bazen kişinin yüz ve yanak yapısı ideal kiloda olsa bile kilolu görünmesine neden olabilir. Bişektomi ile yanak bölgesindeki fazla yağ dokusunu alarak yüzü yeniden şekillendirmek mümkündür. Kişi kendi görüntüsünden hoşnut olduğundan, diğer insanların dikkatini çeken yeni yüz hatlarıyla kendisi ve çevresine daha mutlu gülümser.

Yanak İnceltme Estetiği Nedir?

Bişektomi, yanaktan fazla yağın alınmasını ifade eder, bu şekilde elmacık kemikleri daha belirgin, yüz hatları ise daha orantılı hale gelir.

Yanak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bişektomi yani yanak küçültme ameliyatında o bölgedeki yağa ulaşmak için ağız içinde yaklaşık 1 cm'lik bir kesi yapılır ve fazla yağ alınır. İşlem lokal veya genel anestezi ile uygulanabilir ve yaklaşık yarım saat sürer.

Yanak İnceltme Estetiğinden Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ameliyatı takiben ağız içindeki dokuların iyileşmesi genellikle yaklaşık 7-10 gün sürer. İşlem sonucu 15 gün-1 ay sonrasında tam olarak görülebilir.

Yanak İnceltme Estetiğinin Olası Riskleri ve Komplikasyonları Nelerdir?

Bişektomi genellikle risksiz, kısa süreli, tatmin edici sonuçlar veren basit bir işlemdir. Komplikasyon riski çok düşüktür. Morarma, şişlik, yüz felci, kanama, enfeksiyon ve yüz asimetrisi gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Ancak deneyimli cerrahlar tarafından uygulandığından bu riskler en aza indirilmektedir. Ameliyattan sonra ağız içinde küçük dikişler olacağından ilk gün katı yiyecekler yenmemelidir. İlk gün sıvı gıda, ikinci günden itibaren hafif katı gıda tüketilmelidir, sonrasında katı gıdaya geçilebilir. Herhangi bir enfeksiyonu önlemek için ağız hijyenine dikkat edilmelidir. Dikişler birkaç gün içinde tamamen iyileşir. Morarma ve şişliği en aza indirmek için buz paketleri kullanılabilir. Çoğu hasta ameliyattan hemen sonra sosyal aktivitelerine devam edebilir.

Yanak İnceltme Estetiğinin Nihai Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Nihai sonuçların ameliyattan sonraki birkaç hafta içinde alınması beklenir.

 

BENZER HİZMETLER