Kepçe kulak
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Kepçe Kulak

Kepçe Kulak

Kulakların başa ve yüze göre doğru pozisyonda olmaması estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye yol açabilir. Çok kolay ve iz bırakmayan bir estetik operasyon olan Otoplasti ile kepçe kulak sorunu kolaylıkla çözülebilmektedir. Kulaklarının görüntüsünden memnun olmayan kişiler, ameliyattan sonra saçlarına istedikleri şekli verme özgürlüğünü hissederler.

Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe kulak en sık görülen kulak şekil bozukluğudur. Çoğunlukla kulak bölgesindeki kıkırdakların gevşekliğinden veya yetersiz kulak kıvrımlarından kaynaklanır. Bu nedenlerle gevşek bir yapıya sahip olan kulak öne veya yana eğilerek hoş olmayan bir görüntüye neden olur. Genellikle her iki kulakta da görülür ancak nadir durumlarda sadece bir kulak kepçe kulağa benzeyebilir. Otoplasti, çocuklarda ve yetişkinlerde görülen dış kulak yapısındaki bu bozuklukların estetik cerrahi ile giderilmesi yöntemidir.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Otoplasti, erişkin bireylerde lokal anestezi altında, çocuklarda ve lokal anestezi uygulanamayacak hastalarda genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sırasında kulağın arkasından bir kesi yapılır, kıkırdak bir törpü ile inceltilir ve ardından kesi dikilir. Kulaktaki dikişler arkada kalacağı için önden bakıldığında fark edilmez. Uygulama yaklaşık 2 saat sürer.

Kepçe Kulak Ameliyatından Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Tam kulak estetiği iyileşmesi altı hafta kadar sürebilir.

Kepçe Kulak Ameliyatının Olası Riskleri ve Komplikasyonları Nelerdir?

Kıkırdak dokusunda enfeksiyon gelişme riski çok düşüktür ve cerrah bu riski daha da azaltmak için önlemler alacaktır. Ödem oluşabilir. Estetik kulak ameliyatından sonra yaklaşık 3 hafta boyunca kulağı tamamen kaplayan çok sıkı olmayan bir saç bandı takılmalıdır. Bu da eski haline dönmek isteyen kıkırdağı tutan dikişlere binen yükü azaltır. Kıkırdak yeni konumunda sertleşir ve iyileşir. Saç bandının bir diğer işlevi de kepçe kulak ameliyatından sonraki ilk günlerde ödemi azaltmak ve şişliğin daha çabuk inmesini sağlamaktır. Kulaktaki his kaybı birkaç hafta sürebilir ki bu normaldir. Uygun kan akışını kolaylaştırmak için, işlemden sonraki ilk birkaç hafta boyunca baş mümkün olduğunca yüksekte tutulmalıdır. Periyodik olarak bir buz torbası uygulanabilir.

Kepçe Kulak Estetiğinin Nihai Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Çoğu insan birkaç hafta sonra kulaklarının neredeyse tamamen iyileştiğini fark eder. Yaklaşık iki ile üç ay geçtikten sonra kulak kepçesinin gerçek görüntüsü ortaya çıkar.

 

BENZER HİZMETLER