Alın germe ve kaş kaldırma estetiği
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş kaldırma, alın ve kaşın yumuşak dokusunu ve cildini yükselterek alnın, kaşın ve göz çevresinin görünümünü iyileştirir. Böylece yüzdeki yorgunluk hissi ortadan kalkar, aynaya bakan kişi kendini daha enerjik hisseder.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Kaş kaldırma tek başına veya alın germe ile aynı anda yapılabilir, bu da fazla deriyi alıp orta ve alt yüzdeki kasları sıkılaştırır. Doğal olarak düşük kaşları olan veya stres veya aşırı kas aktivitesi nedeniyle zaten derin kaş çatma çizgileri olan daha genç yetişkinler de kaş kaldırma işleminden yararlanabilir.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman, kafa derisinin üst kısmında, kulakların üstünden başlayan ve saçın içine gizlenmiş bir kesi yapılır. Kesiler iyileştiğinde göze çarpmayacak şekilde tasarlanır. Kişinin ihtiyacına göre kaş çatma çizgilerine neden olan kas kısımlarını değiştirilebilir (veya çıkarabilir), fazla deri çıkarılabilir ve kaşlar daha genç bir seviyeye kaldırabilir. Bu tür bir operasyon normalde alın germe olarak adlandırılır, çünkü sadece kaşları değil tüm alnı hedef alır. Ayrıca endoskopik olarak da uygulanabilir. Alın ve kaş germe yöntemlerinin her ikisinde de genel anestezi altında ameliyathanede yapılır. Uygulamalar ortalama 1-1.5 saat arası sürer.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiğinden Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Uygulamadan sonra hastanede bir gün istirahatten sonra eve gidilebilir. Bir hafta sonra normal sosyal hayata dönülebilir. Ama darbelere karşı korunmak gerekir.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiğinin Olası Riskleri ve Komplikasyonları Nelerdir?

Kaş kaldırmadan kaynaklanan komplikasyonlar nadirdir, ancak bazen ameliyatı takip eden uyuşma ve kaşıntı normal olup birkaç ay sürebilir. Bazen hastalar, kafa derisi kesilerinin yapıldığı yerlerde küçük saç dökülmesi yaşarlar, ancak bu genellikle geçicidir ve gizlenmesi kolaydır. Şişlik ve morluk gözlenebilir. Hafif baş ağrısı olası bir komplikasyondur.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiğinin Nihai Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Şişlik ve morluklar sadece iki hafta içinde azalarak nihai sonuç hakkında size doğru bir fikir verecektir.

 

BENZER HİZMETLER