Dudak kaldırma estetiği
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Dudak Kaldırma Estetiği

Dudak Kaldırma Estetiği

Dudak kaldırma, dudak bölgesinde denge ve estetik açıdan daha hoş bir şekil oluşturmak için yapılan kozmetik cerrahi bir işlemdir. Dudaklar daha dolgun görünürken, gülümsemeler daha dikkat çekici hale gelir.

Dudak Kaldırma Estetiği Nedir?

Dudak germe, burnun köşesinden dudağa kadar oval şekilli küçük bir deri parçasının çıkarılmasıyla dudakların daha dolgun görünmesini sağlayan pratik bir cerrahi işlemdir. Lip lift, genellikle 40 yaşından sonra dudakların içe dönmesi nedeniyle oluşan hacim kaybını tedavi etmek için kullanılır. Lip lift işlemi dudakları dışa doğru çevirerek daha dolgun ve belirgin dudak yapısı sağlar.

Dudak Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Lip lift ameliyatı lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir. Ancak ameliyat süresinin kısa olması nedeniyle küçük bir ameliyattır. Hastanın ciddi bir tıbbi durumu veya panik atak gibi başka hastalıkları yoksa lokal anestezi daha çok tercih edilir. İşlem süresi ortalama 30 ile 45 dakika arasındadır. Hastanın başka bir hastalığı yoksa ve kan sulandırıcı gibi ilaçlar kullanmıyorsa ameliyat öncesi herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur.

Dudak Kaldırma Estetiğinden Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ameliyat sonrası yara bakımı önemlidir. Dikişler 5 gün sonra alınır. İşlem yapılan alana su geçirmez bant takılır. Bu bantlar 5 ila 7 gün içinde açılır, önce antibiyotikli, ardından yara kremi önerilir. Yara genellikle 15 gün sonra tamamen iyileşir.

Dudak Kaldırma Estetiğinin Olası Riskleri ve Komplikasyonları Nelerdir?

Lip lift ameliyatının bilinen çok ciddi bir yan etkisi yoktur. Ancak genel anestezi tercih edilirse anesteziye bağlı riskler olabilir. Lokal anestezi altında çok pratik ve kısa süreli bir işlem olmasına rağmen yine de cerrahi bir işlem olduğu için enfeksiyon, yara izi veya hematom gibi yan etkiler nadir de olsa ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan bu yan etkiler genellikle tedavi edilebilir. Deneyimli cerrahların yaptığı uygulamalar ile istenilen görüntü elde edilebilir.

Dudak Kaldırma Estetiğinin Nihai Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Lip Lift uygulaması sonucunu ameliyattan hemen sonra görmek mümkündür. Lip lift işleminin sonucu kalıcıdır.

 

BENZER HİZMETLER