Yüz dudak dolgusu
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Yüz Dudak Dolgusu

Yüz Dudak Dolgusu

Dolgu tedavisi, yüzdeki çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirmek ve genç bir görünüm kazandırmak için kullanılan kozmetik bir işlemdir. Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak isteyen ancak ameliyat olmak istemeyenler için harika bir tedavi seçeneğidir. Amaç; yüzün sarkmaya meyilli bölgelerini doldurarak, doğal hacmini ve dolgunluğunu geri kazandırmaktır. Ayrıca dudak bölgesine uygulandığında, dudaklara da volüm kazandırır.

Dolgu Tedavisi Nedir?

Bu tedavi yönteminde; sentetik veya doğal olabilen yüz dolgu maddeleri, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yaşla birlikte azalan yüz dolgunluğunu geri kazandırmak için yüzdeki çizgilere, kıvrımlara ve dokulara enjekte edilir. Bu amaçla en çok kullanılan dolgu maddesi cildin doğal yapısında bulunan ve cilde elastikiyet ile sıkılığını sağlayan hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, özellikle bağ dokusunun yapısında olmak üzere vücudun her yerinde doğal olarak bulunur ve en fazla da eklemlerde, gözlerde ve ciltte yer alır. Ciltte hyaluronik asit suyu çekerek cildin daha fazla nemlenmesini sağlar. Yaşlandıkça yüzümüzdeki yağ, kaslar, kemik ve deri incelmeye başlar. Bu hacim kaybı yüzde çökük veya sarkık bir görünüme, ince çizgilere, kırışıklıklara, kıvrımlara ve ince dudaklara yol açar. Enjekte edilebilir hyalüronik asit, ince çizgilerin ve kırışıklıkların, yüz kıvrımlarının görünümünü azaltmak ve yüz ve dudaklarda yapı, çerçeve ve hacim oluşturmak için kullanılır. Hyaluronik asitin yara iyileşmesinde olumlu etkilerinin olduğu bilinmektedir.

Dolgu Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Dermal dolgu enjeksiyonu cerrahi bir yöntem değildir. Tedaviden hemen önce uygulama yapılacak olan bölge temizlenir ve enjeksiyondan önce bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezik uygulanabilir. Ancak günümüzde birçok dolgu ürünü, tedavi sırasında ve sonrasında rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olması amaçlanan hafif bir anestezik olan lidokain içerir. Sonra dolgu maddesi istenilen bölgeye, uygun miktarda enjekte edilir. Her işlem yaklaşık 15 dakika sürecektir. Ancak durumun ciddiyetine ve tedavi alanının büyüklüğüne göre birbirini takip eden seanslar gerekebilir. Eğer öyleyse, her seans en az iki hafta arayla yapılır. Aynı gün rutin hayata devam edilebilir.

Dolgu Tedavisi Hangi bölgelere Uygulanabilir?

Çıkık bir alın hattı oluşturulması

Derin kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesi

Gözaltında oluşan çukurların giderilmesi

Burun şekillendirmesi

Burundan ağıza inen çizgilerin (nazolabial) giderilmesi

Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi

Dudak dolgunlaştırma ve dudak kontürünün belirginleştirilmesi

Dudak ve çene arasındaki çökmelerin doldurulması

Çene hattının belirginleştirilmesi

Şakaklardaki çökmelerin doldurulması

Dolgu Tedavisi’nin Olası Risk ve Komplikasyonları Nelerdir?

Dolgu tedavisinden sonra; kırmızılık, şişme, ağrı, kaşıntı, morarma gibi bazı şikayetler olabilir ve normaldir, üç gün kadar sürebilir.

Dolgu Tedavileri’nin Sonuçları Ne Kadar Sürer?

İlem uygulandıktan sonra hemen görünümü fark edilir. Uygulama yapılan alana göre değişmke üzere, hyaluronik asit dolgu maddeleri genellikle 6-18 ay etkilerini devam ettirirler. Dudaklara yapılan enjeksiyonlar, nazolabial kıvrımlara yapılan enjeksiyonlardan biraz daha hızlı yıpranır.

 

BENZER HİZMETLER