Areola onarımı
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Areola Onarımı

Areola Onarımı

Memelerin rengi ve şekli, bir kişinin hayatı boyunca çok fazla değişir. Ergenlik, menstrüasyon, hamilelik ve tıbbi durumlar göğüslerdeki değişikliklere katkıda bulunur. Meme ucunu çevreleyen renkli ve dairesel kısım olan areola da değişimlerden geçer. Bazı insanların areolalarında; bazıları tamamen kozmetik, bazıları ise tıbbi durumların bir sonucu olabilen estetik düzeltmeyi gerektiren sorunlar vardır. Areola ve meme ucu onarımı, areola ve meme ucunun şeklini ve işlevini eski haline getirmek için uygulanan cerrahi bir yöntemdir.

Areola ve/veya Meme Ucu Estetiği Nedir?

Meme ucu düzeltme ameliyatı olarak da bilinen meme ucu ameliyatı, çoğunlukla meme ucunun boyutunu küçültür, ancak daha iyi oranlar elde etmek için meme ucunun ve areolanın (meme başı çevresindeki cilt bölgesi) yeniden şekillendirilmesini de içerebilir. Ameliyat tek başına veya meme büyütme, meme dikleştirme veya meme küçültme gibi diğer kozmetik cerrahi işlemlerle birlikte yapılabilir.

Areola ve/veya Meme Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Çoğu durumda tek başına meme başı şekillendirme ameliyatı 1 saatten az sürer ve lokal anestezi ile yapılabilir. Meme başı cerrahi yöntemlerle yukarı çekilir. Renkli kısım (areola) gerektiğinde daraltılarak estetik görünüm elde edilir. Hastadan hastaya değişen işlem 1-1.5 saat sürebilmektedir.

Areola ve/veya Meme Ucu Ameliyatından Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ameliyattan kısa bir süre sonra eve gidilebilir ve aynı gün hafif normal aktivitelerin çoğuna devam edilebilir. Meme uçları birkaç gün ağrıyabilir ve iyileşme döneminde birkaç hafta cerrahi sütyen, spor sütyeni veya korse giyilmesi önerilebilir. Birçok hasta hemen ertesi gün masa başı işine döner ve egzersize 2-3 hafta sonra kademeli olarak başlayabilir.

Areola ve/veya Meme Ucu Ameliyatının Olası Riskleri ve Komplikasyonları Nelerdir?

Areola küçültme ameliyatı çok güvenlidir, ancak tüm ameliyatlar gibi riskleri de vardır. İyileşme sürecinde geçici bir his kaybı olabilir, ancak bu nadiren kalıcıdır. Areolanın dış kenarında bir yara izi olacaktır, ancak bazen yara izi o kadar kaybolur ki neredeyse görünmez olur. Süt kanallarına zarar verme riski vardır. Enfeksiyon gelişebilir, ancak ameliyat sonrası bakım talimatlarının dikkatli bir şekilde uygulanması ile enfeksiyon riski önemli ölçüde azaltabilir.

Areola ve/veya Meme Ucu Ameliyatının Nihai Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Birkaç hafta sonra kesin sonuçlar görülebilir.

 

BENZER HİZMETLER