Meme dikleştirme
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Yaşlandıkça memeler elastikiyetini ve sıkılığını kaybeder. Hamilelik, emzirme ve kilo alımı veya kaybı bu süreci daha da hızlandırabilmektedir. Mastopeksi olarak bilinen meme dikleştirme, sarkık olan göğüsleri gençleştirmek ve daha çekici hale getirmek için yapılan estetik cerrahi bir işlemdir.

Meme Dikleştirme Estetiği Nedir?

Mastopeksi, meme dikleştirmenin tıbbi adıdır. Daha sıkı, daha yuvarlak bir görünüm kazanmaları amacıyla memeler kaldırır ve yeniden şekillendirilir. Ameliyatda aynı zamanda memenin etrafındaki fazla deri alınır ve meme ucunun etrafındaki renkli daire olan areolanın boyutu küçültülür.

Meme Dikleştirme Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyat için farklı yöntemler kullanılabilir. Hangi tekniğin kullanılacağı, memelerin boyutuna ve şekline ve ne kadar dikleştirmeye ihtiyacı olduğuna bağlıdır. Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Areola çevresinde bir kesi (kesik) yapılır. Kesik genellikle meme ucunun altından aşağı doğru uzanır. Ayrıca areolanın kenarları boyunca da uzanabilir. Memeler kaldırılır ve yeniden şekillendirilir. Daha sonra, areolalar yeni meme şeklinde doğru pozisyona alınır ve boyutları da küçültülebilir. Memelere daha sıkı bir görünüm kazandırmak için fazla deriyi çıkarılır. Son olarak, kesiler dikilir. Meme dikleştirme ile aynı anda meme implantı da yaptırılabilir. İşlem yaklaşık 1-2 saat sürer. Hastanede bir gece yatmayı gerektirir.

Meme Dikleştirme Estetik Ameliyatından Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ameliyattan sonra memeler birkaç hafta şiş ve ağrılı olabilir. Bu süreçte ağrı kesiciler kullanılabilir. Şişliği ve ağrıyı gidermek için soğuk kompres de uygulanabilir. Ameliyattan sonra 2-3 hafta boyunca cerrahi veya telsiz sütyen takılmalıdır.  Ağrı, morarma ve şişlik birkaç hafta sonra kaybolmalıdır. Ameliyattan sonra 2-4 hafta boyunca ağır kaldırmaktan ve yorucu egzersizlerden kaçınılmalıdır.

Meme Dikleştirme Estetik Ameliyatının Olası Riskleri ve Komplikasyonları Nelerdir?

Ameliyattan sonraki yara izleri zamanla kaybolur. Meme ucu veya meme derisinde hissizlik genellikle bu birkaç hafta içinde düzelir, ancak bazen kalıcı olabilir. Farklı şekil veya büyüklükteki göğüslerin nedeni çoğu kez göğüslerin farklı hızda iyileşmesidir.

Meme Dikleştirme Estetik Ameliyatının Nihai Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Göğüslerinizin son şekline ulaşması 2 ile 12 ay arasında sürebilir.

 

BENZER HİZMETLER