Yağ aldırma estetiği
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Yağ Aldırma Estetiği

Yağ Aldırma Estetiği

Liposuction, vücuttaki fazla yağların alınmasını sağlayan plastik cerrahi bir işlemdir. Ayrıca lipoplasti veya vücut şekillendirme olarak da adlandırılır.

Yağ Aldırma Estetiği Nedir?

Fazla kilolu başka bir hastalığı olmayan insanların öncelikle diyet ve egzersiz uygulayarak ideal kilolarına düşmeleri en doğru olandır. Ancak bu yollar ile fazla yağlarından kurtulamayan kişilerin vücut şekilleri veya hatlarını daha güzel hale getirmek için uygulanır. Bu ameliyat liposakşın (Liposuction) olarak da isimlendirilir.

Yağ Aldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Uygulama lokal anestezi, intravenöz sedasyon ve genel anestezi ile uygulanabilir. Geleneksel liposuction’da vücutdaki yağlar vakumlama ile uzaklaştırılır. Bu işlemde ciltte küçük kesiler yapılarak, küçük, ince, küt uçlu tüpler (kanül) yerleştirilir. Daha sonra kanüle özel bir aspirasyon cihazı takılır ve vücuttan yağ emilir. Son olarak derideki kesikler dikilir. Diğer bir yöntem ultrason yardımlı liposuction’dur. Bu tip liposuction bazen geleneksel liposuction ile birlikte kullanılır. Bu işlem sırasında cildin altına ultrasonik enerji yayan metal bir çubuk yerleştirilir. Bu, yağ hücrelerini parçalar ve daha kolay çıkarılmasını sağlar. Lazer destekli liposuction yöntemi de yeni geliştirilen bir yöntemdir, yağları parçalamak için yüksek yoğunluklu lazer ışığı kullanılır. Yağ daha sonra bir kanül yoluyla çıkarılır. Güç destekli liposuction yönteminde ise ileri geri hızlı hareket eden bir kanül kullanılır. Bu titreşim, ile sert yağlar daha kolay ve daha hızlı vakumlanabilir.

Yağ Aldırma Estetiğinden Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Az miktarda yağ alınmış ise birkaç gün içinde normal yaşantıya geri dönülebilir. Ancak, eğer liposuction daha kapsamlıysa fazladan süre gerekebilir. 10-12 hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Yağ Aldırma Estetiğinin Olası Riskleri ve Komplikasyonları Nelerdir?

Genellikle görünmeyen yerlerde küçük izler olacaktır. Bunlar 12-18 ay içinde soluk hale gelirler. Kanülün cilde sürtünmesi sonucu, genellikle hafif ve zamanla iyileşen yanıklar oluşabilir. Liposuction sonrası ağır kanama nadirdir. Herhangi bir kanama genellikle ameliyattan hemen sonra veya ameliyattan hemen sonra olur. Seroma Liposuction yapılan bölgelerde sıvı toplanabilir. Yaraların enfeksiyon kapması nadirdir, ameliyat öncesi ve sonrası uygulanan antibiyotik tedavisi ile bu risk lortadan kaldırılabilir. Ameliyattan sonra liposuction yapılan bölgelerde çok fazla şişlik ve morluk olacaktır. Bunun oturması haftalar alabilir. Tedavi edilen alan ne kadar büyük olursa, o kadar fazla şişlik ve morluk olur ve düzelmesi haftalar alabilir. Nadir olarak uzun süreli ağrı olabilir, Tedavi edilen bölgelerin konturları, özellikle çok fazla yağ alınmışsa bazen düzensiz olabilir, ancak bu düzensizlikler genellikle küçüktür. Liposuction'dan sonra, ciltte normalden daha hissiz veya daha hassas bölgeler ortaya çıkabilir ve genellikle birkaç ay içinde yerleşir. Duyu kaybı nadir de olsa kalıcı olabilir. Kanama veya liposuction sonrası giyilmesi gereken kompresyon giysileri, tedavi edilen bölgelerde cilt rengini değiştirebilir ve kalıcı olabilir. Bazen tedavi edilen bölgedeki cilt elastikiyetini kaybeder ve gevşer. Bunu düzeltmek için ya liposuction ile aynı anda ya da ikinci bir işlem olarak gevşek cildin çıkarılması önerilebilir. Liposuction uygulana bölgelerin görünümü, yaşlanma, hamilelik veya kilo alma veya kilo verme gibi ameliyatla ilgili olmayan diğer durumlar nedeniyle değişecektir. Liposuction'ın sonuçlarını korumak için daha fazla ameliyat veya başka tedavilere ihtiyacınız olabilir.

Yağ Aldırma Estetiğinin Nihai Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Liposuctiondan sonra, şişlik tipik olarak birkaç hafta içinde azalır. Birkaç ay içinde, tedavi edilen bölge daha ince bir görünüme sahip olacaktır. Kilo korunduğu sürece liposuction sonuçları genellikle uzun ömürlüdür.

 

BENZER HİZMETLER