Boyun-gıdı dolgusu
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Boyun-Gıdı Dolgusu

Boyun-Gıdı Dolgusu

Yaşlandıkça boyun cildi, kendisini şekillendirmeye ve desteklemeye yardımcı olan kolajeni kaybederek incelir. Ayrıca hücre yenilenme hızının azalması, stres, yanlış uyku pozisyonu ve bilgisayar, telefon gibi teknolojik aletleri kullanırken duruş şekline dikkat edilmemesi gibi nedenlerle çizgiler ve kırışıklıklar derinleşir. Dermal dolgu tedavileri ile ameliyata gerek kalmadan boyun bölgesindeki cilt görünümü düzeltilebilir. Bunun dışında Somon DNA, H-100 aşı uygulaması ve Pb serum ile mezoterapiler de boynun daha genç bir görünmesine katkıda bulunabilir.

Boyun-Gıdı Dolgusu Nedir?

Dermal dolgu maddesi olarak, hyaluronik asit kullanılmaktadır. Hyalüronik asit, özellikle bağ dokusunun yapısında olmak üzere vücudun her yerinde doğal olarak bulunur ve en fazla da eklemlerde, gözlerde ve ciltte yer alır. Ciltte hyaluronik asit suyu çekerek cildin daha fazla nemlenmesini sağlar. Kollajen ve elastin üretimini arttırarak cildin kendi kendini yenilemesini daha sıkı ve elastik bir görünüm kazanmasını da olanak verir. Hem erkek, hem de kadınlara rahatlıkla uygulanabilir.

Boyun-Gıdı Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Öncedlikle uygulama yapılacak bölgeye kişinin acı hissetmemesi için lokal anestezi yapılır, antiseptik solüsyonlarla temizlenir. Daha sonra dolgu tedavisi gerçekleştirilir. İşlem yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Boyun-Gıdı Dolgusu Uygulandıktan Sonra Nelere Dikkat edilmelidir?

Tüm cerrahi olmayan enjeksiyonlarda olduğu gibi, bir miktar şişlik, kızarıklık ve iğne izleri ve muhtemelen morarma görülebilir. Hepsi geçicidir ve birkaç gün içinde iyileşir. 24 saat makyaj, ağır egzersiz yapılmamalıdır. Tedavi sonrası 1 hafta boyunca spa ve saunaya girilmemelidir.

Boyun-Gıdı Dolgusu’nun Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Kişinin anatomisi, metabolizması, dolgu dozuna, yerleşimine, ürüne vs. bağlıdır. Kişi memnuniyetine göre 6 ayda veya yılda bir kez uygulanabilir.

 

BENZER HİZMETLER