Radyofrekans mikroiğneleme (radyofrekans altın i̇ğne)
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Radyofrekans Mikroiğneleme (Radyofrekans Altın İğne)

Radyofrekans Mikroiğneleme (Radyofrekans Altın İğne)

Radyofrekans mikroiğneleme (radyofrekans altın iğne) cildi sıkılaştırmak ve yenilemede kısa sürede elde edilen etkileyici sonuçları nedeniyle dikkat çeken yeni bir yöntemdir. Hem radyofrekans dalgaları hem de küçük iğneler çift yönlü ortak etkileri ile kollajen artırıcı, cildi yumuşatıcı ve gençleştirici faydalar sağlamakta, bu güçlü yöntem ile cilt kırışıklıkları, akne ve yara izleri, cildin renk dengesizlikleri, lekeler, açık gözenekler tedavi edilebilmekte, aşırı ve kokulu terlemenin üstesinden gelmek mümkün olabilmektedir. Boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmalar düzeltilebilirken, cilt de pürüzsüz bir görünüm kazanmaktadır.

Radyofrekans Mikroiğneleme (Radyofrekans Altın İğne) Nedir?

Radyofrekans mikroiğneleme kozmetik bir işlemdir. Yüz cildini gençleştirmek için küçük iğneler ve radyofrekans dalgaları kullanır. İşlem sırasında cilde çok ince mikroiğneler farklı derinliklerde batırılır. Hem mikroiğneler, hem de radyofrekans ile deride yaşlanmış olan kollajen yıkılır, kan akımı artar, eski doku temizlenir, kollajen yapan hücreler harekete geçerek yeni doku yapılır. Kolajen ve elastin sentezlenir. Yüz, boyun ve vücuttaki kırışıklıklar ve ince çizgiler giderilir. Cilt gençleşir. Açık gözenekler daralır, cilt pürüzsüz hala gelir. Bu yöntem leke tedavisinde de kullanılmaktadır. Sivilce ve yara izleri tedavi edilebilir. Deri altı çatlaklarını tedavi eder. Ayrıca bu yöntemle aşırı ve kokulu terleme tedavisi de yapılabilmektedir.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

İşlemden yaklaşık 20 dakika önce tedavi bölgesine topikal anestezi uygulanır. Anestezik bölgeyi uyuşturur, böylece acı hissedilmez. Uygulama yapılacak bölge antiseptiklerle temizlenir. Cihazda derinlik ve dalga ayarları yapılarak, ucunda mikroiğneler bulunan aplikatör ile tedavi uygulanır. Mikroiğneleme cihazı ciltte küçük yaralar açar. Aynı zamanda, iğnenin ucu yaralara radyofrekans dalgaları yayar. İşlem 15-20 dakika sürer. Kesin süre, tedavi alanının genişliğine bağlıdır.

Altın İğne Hangi Aralıklarla Uygulanır?

Dört haftada bir düzenli aralıklarla yaklaşık dört radyofrekans mikroiğneleme tedavisine ihtiyacınız olacaktır. Bu, cildinizin tedaviler arasında iyileşmesini sağlar.

Altın İğne Kimlere Uygulanmaz?

Kalp pili, protezi olan hastalar, yapay kalp kapakçığı bulunanlar, radyo frekans dalgaları bu cihazlarla etkileşime girebileceğinden tedavi edilemez.

Altın İğne Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilir?

Kızarıklık beklenir ve sonrasında azalacaktır. Gerekirse, tedavi edilen bölgeye soğuk kompres uygulanabilir. 72 saat boyunca ısı ve buhardan kaçınılmalıdır. Erkekler 48 saat boyunca tedavi alanını tıraş etmekten kaçınmalıdır. Tedavi bölgesine 36-48 saat makyaj yapılmamalıdır. Tedaviden sonra kişinin bir gün yüzünü yıkamaması gerekir ve tedaviden sonra 2-3 gün topikal antibiyotik uygulaması önerilir. Kişiler doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalmaktan kaçınmalı ve SPF30 veya daha fazla koruma faktörlü güneş kremi kullanmalıdır.

Altın İğne Uygulamasının Sonuçları Ne zaman Görülür?

İlk seanstan sonra bir veya iki gün içinde değişiklikler görülmeye başlar. Bununla birlikte, cilt bundan sonraki birkaç hafta boyunca kollajen oluşturmaya devam eder, dolayısıyla genellikle sonraki dört ile altı ay içinde belirgin değişiklikler görülür.

Altın İğne Uygulamasının Sonuçları Kalıcı mıdır?

Uygun bakım ve iyi bir cilt bakım rejimi ile etkiler yıllarca sürebilir.

 

BENZER HİZMETLER