Popo estetiği
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Popo Estetiği

Popo Estetiği

Kalçaların şekli ve oranı, çekici bir vücutta göze çarpan faktörlerdir. Brezilya popo kaldırma ameliyatı ile daha dolgun, daha yuvarlak bir kalça kontürüne sahip olmak mümkündür.

Popo Estetiği (Brazilian Butt Lift-BBL) Nedir?

Brezilya popo estetiği, kalçaların boyutunu implant olmadan arttıran ve düzenleyen özel bir yağ transferi yöntemidir. Liposakşın ile kalça, karın, bel veya uyluklardaki fazla yağlar alınır ve bu yağın bir kısmı kalçalara enjekte edilir. Bu şekilde alt bedendeki kıvrımlar daha belirgin, kalçalar daha dolgun hale gelirken, istenmeyen bölgelerdeki fazla yağlardan kurtulmak mümkündür. Bu yöntem 18 yaş ve üzeri ihtiyacı olan kadın ve erkek tüm yetişkinlere uygulanabilir.

Popo Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İşlem çoğu zaman genel anestezi altında yapılır, ancak daha az miktarda yağ transferinin yapıldığı işlemlerde sadece lokal anestezi ile de yapılabilir. Daha sonra liposakşın ile başka bir bölgeden yağ alınır, bu şekilde fazla yağa sahip ve orantısız görünen bölgelerin liposakşın ile düzeltilmesi de sağlanabilir. Daha yuvarlak, dolgun bir görünüm elde etmek için yağ kalçanın belirli bölgelerine enjekte edilerek işlem tamamlanır. Yağ transferleri için kalça 3-5 kesi yapılabilir. Hem liposakşın hem de yağ transferi kesileri dikişlerle kapatılır. İşlem 2-3 saat sürmektedir. İşlem sonrası 1 gün hastanede yatış gerçekleşir.

Brezilya popo estetiği ameliyatı, silikon kalça implantlarının yerleştirilmesi gibi diğer kalça ameliyatı biçimlerinden farklı olarak, daha doğal görünen sonuçlar sağlar. Yaşla birlikte ortaya çıkan sarkma ve şekilsizlik gibi sorunların giderilmesi de bu yöntemle mümkündür. Brezilya popo estetiğinde, silikon popo implantlarına kıyasla enfeksiyon riskinin daha düşüktür.

Popo Estetiği Ameliyatından Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ağrı minimal düzeydedir ve ağrı kesici ilaçlarla kolayca kontrol altına alınabilir. Brezilya popo estetiğinden sonra yaklaşık 2 hafta boyunca doğrudan kalça üzerine oturulmamalı veya yatılmamalıdır. Normal oturma pozisyonuna genellikle 8 hafta kadar sonra dönülebilir. Hastanın tempolu yürüyüş yapması iyileşme süresini hızlandırır. Hastadan 1 ay boyunca özel korse şort giyilmesi istenir. Ameliyattan sonraki 1 hafta içinde hafif günlük aktiviteler ve 10-14 gün içinde işe geri dönülebilir.

Popo Estetiği Ameliyatının Olası Riskleri ve Komplikasyonları Nelerdir?

Brezilya popo estetiği, silikon popo implantları gibi diğer ameliyatlara kıyasla daha az riskli görünmektedir. Şişlik ve morarma kaçınılmazdır, ancak geçicidir. Hissislik ve ağrı olacaktır, ancak geçicidir. Enfeksiyon, yara izi, ağrı, yağ embolisi gibi riskler nadir olarak görülebilir.

Popo Estetiği Ameliyatının Nihai Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Uygulamanın tam sonuçlarının görülmesi altı aya kadar uzayabilir. Kilo kontrolü uzun süreli etki için çok önemlidir. Brezilya popo estetiği, sonuçları uzun yıllar süren bir ameliyat olarak tasarlanmıştır.

 

BENZER HİZMETLER