Erkek meme küçültme
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Erkek Meme Küçültme

Erkek Meme Küçültme

Erkek meme dokusunun büyümesi anlamına gelen Jinekomasti, genellikle yenidoğan dönemi, ergenlik ve ileri erişkinlik dönemi olmak üzere her yaşta görülebilen yaygın bir durumdur. Jinekomastinin birçok nedeni vardır, çoğunlukla testosteron ve östrojen hormonlarının dengesizliğidir.

Erkek Meme Küçültme Estetiği Nedir?

Jinekomasti ameliyatı erkeklerde meme boyutunu küçülterek göğüs hatlarını düzleştirir ve belirginleştirir. Jinekomastiyi düzeltmek için yapılan plastik cerrahiye, redüksiyon veya küçültme mamoplastisi denir. Şiddetli jinekomasti vakalarında, fazla meme dokusunun ağırlığı memelerin sarkmasına ve areolayı (meme ucunu çevreleyen koyu renkli cilt) germesine neden olabilir. Bu durumlarda areolanın konumu ve boyutu cerrahi olarak iyileştirilebilir ve fazla deri küçültülebilir.

Erkek Meme Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

Aşırı yağ dokusunun neden olduğu Jinekomasti vakalarında tek başına liposakşın teknikleri kullanılabilir. Birkaç küçük insizyon yapılarak ince içi boş bir tüp olan kanül ile işlem gerçekleştirilir. Kanül kontrollü bir hareketle ileri geri hareket ettirilerek fazla yağın gevşetilmesi sağlanır ve bu yağ daha sonra vakumlu emme ile vücuttan uzaklaştırılır.

Glandüler meme dokusu veya fazla derinin çıkarılması gereken durumlarda fazla meme dokusu çıkarılır ve daha sonra meme başı yeniden boyutlandırılır. Bu amaçla koltuk altı bölgesine yakın alanlar veya areola (meme ucunu çevreleyen koyu renkli cilt) çevresine kesiler yapılır. Prosedür genel anestezi altında uygulanır. Erkek meme küçültme bir ile iki saat arasında sürebilir.

Erkek Meme Küçültme Estetiğinden Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ameliyattan hemen sonra hastaların 2-3 gün sürebilen göğüslerinde ağrı, sıkışma veya hassasiyet olabilir. Bazı hastalar, azalmış his veya uyuşukluk alanları yaşarlar. Hastalar sonuçları hemen fark edebilirken göğüs bölgesi şişmiş görünebilir. Bölgenin iyileşmesine yardımcı olurken şişme ve rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olan bir kompresyon giysisi kullanılması önerilir. Çoğu cerrah, bu süre zarfında aktivitenin hafif yürüyüşle sınırlı olmasını önerir. Bir haftada birçok hastada ağrı ve şişlik azalır. Çoğu hasta işe dönebilir.

Erkek Meme Küçültme Estetiğinin Olası Riskleri ve Komplikasyonları Nelerdir?

Jinekomasti cerrahisinde ciddi komplikasyonlar nadirdir. Ancak hasta her durumda potansiyel riskler konusunda net olmalıdır. Bakteriyel enfeksiyon, yavaş iyileşme, istenmeyen yara izi, aşırı kan ve sıvı kaybı, derinin altında sıvı birikmesi, kesi bölgelerinde uyuşma gibi riskler söz konusu olabilir.

Erkek Meme Küçültme Estetiğinin Nihai Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Jinekomasti ameliyatı sonuçları hemen görülür. Zamanla, ameliyat sonrası şişlik ve kesi çizgileri kaybolacaktır. Jinekomasti ameliyatınızın nihai sonuçlarına ulaşması 3-6 ayı bulabilir.

 

BENZER HİZMETLER