Odaklanmış kas geliştirme
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Odaklanmış Kas Geliştirme

Odaklanmış Kas Geliştirme

Odaklanmış kas geliştirme yöntemi, etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış, hem kadınlar, hem de erkeklere uygulanabilen ve dünyanın önde gelen vücut şekillendirme teknolojisidir. Ameliyatsız ve müdahalesiz bir tedavi olarak, kişilerin vücut yağlarını yakarken kas kütlelerini artırmalarına yardımcı olur. Bu yöntemde yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji (HIFEM) kullanılır.

Odaklanmış Kas Geliştirme Nedir?

Ameliyatsız medikal estetik uygulaması olan bu yöntem vücusu şekillendirirken, kas dokusunu arttırır, yağ dokusunu da azaltır. ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından etkisi onaylanmış bir uygulama olup Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Elektromanyetik (HIFEM) teknolojisini kullanır. Cihaz manyetik olarak kaslardaki sinirleri uyarır. Kasların kasılması için gereken enerji kas çevresinde yer alan yağ dokusundan karşılanır. Bu şekilde vücutta yağ yakımı gerçekleşirken kaslar da güçlenerek belirginleşir. Sarkma gibi problemlerin de üstesinden gelebilen bu uygulama, ameliyatsız popo kaldırma yöntemi olarak da düşünülebilir, düz ve şekilli bir karın görüntüsü sağlamaktadır.

Odaklanmış Kas Geliştirme Nasıl Uygulanır?

FDA onaylı olan yöntemde, cihaza ait başlıklar vücudun şekillenmesi istendiği bölgeye bağlanır. Cihazdan yayılan elektromanyetik dalgalar sayesinde kasılmalar oluşur. Kademeli olarak artan ve azalan kasılmaları cihaz kendisi ayarlamaktadır.

Karın – karın kasları şekillendirilir, fazla yağ dokusu azalır.

Kalçalar - gluteal kaslar şekillendirilir, sıkı bir görünüm kazanır.

Kollar – kol altı sarkmalarını en aza indirirken biceps ve triseps kaslarını geliştirir.

Bacaklar – Uyluk kaslarının tonusunu artttırı ve bacakları şekillendirir.

Baldırlar – baldır kaslarını biçimlendirir.

Odaklanmış Kas Geliştirme Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

2-3 gün arayla planlanan minimum 20-30 dakikalık 4 seans ile tercih edilen bölgeye uygulanır. Karın ya da popo kısmına uygulandığında 20.000 squat ya da mekik etkisi yaratmaktadır. Kol ve bacaklarda da aynı etkiyi göstermektedir. Bu yüzden 4 seanstan fazlasını yaptırmak isteyenler kasların dinlenmesi kendini toparlaması ve yeni kas oluşumu için beklemeleri gerekmektedir.

Odaklanmış Kas Geliştirme Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Tek bir seans ile tedaviden 2-4 hafta sonra, kas kütlesinde ortalama olarak %16'lık bir artış sağlanabilir. Hastalar ayrıca hedeflenen tedavi alanı boyunca yağda ortalama %19'luk bir azalma elde ederler.

Kimler Odaklanmış Kas Geliştirme Uygulaması Yaptırabilir?

Hamileler, emzirenler,  uygulanacak bölgeye yakın implantı olanlar, kalp rahatsızlığı bulunanlar dışındaki herkes rahatlıkla yaptırabilmektedir. Kronik rahatsızlığı, damar hastalığı gibi sağlık problemleri bulunanların ise doktorlarına danışmaları gerekir.

Odaklanmış Kas Geliştirme Güvenli Bir Uygulama Mıdır?

Bu yöntem cerrahi müdahale gerektirmeyen, soğutma ya da ısıtma gibi işlemlerin yapılmadığı bir uygulamadır. Clt herhangi bir şekilde hasar görmediği için iz, yanık, ödem, enfeksiyon açısından risk oluşturmaz. Kişi ilk başlangıçta kasılmalardan dolayı hafif bir rahatsızlık hissedebilir. Ancak daha sonrasında herhangi bir rahatsızlık hissetmez.

 

BENZER HİZMETLER