G-5 sellülit masajı
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

G-5 Sellülit Masajı

G-5 Sellülit Masajı

Sellülit kadınların %85'inden fazlasını etkileyen bir problemdir. Kilolu insanalrada daha çok görülmesine rağmen zayıf kişiler de sellülitden rahatsız olabilirler. Aslında sellülit derinin altındaki yağdır. Yağ cepleri cildin yüzeyine yakın oturur ve cildin çukurlaşmasına neden olan bağ dokusunu aşağı çeker ve bu görüntü  “portakal kabuğu” görünümü olarak isimlendirilir. G-5 sellülit masajı, sıkılaşmayı sağlayarak bölgesel yağlanmaları yok etmreye yönelik bir uygulamadır. Ödem çözücü etkisinin yanısıra yağ dokusunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Masaj uygulamasında kullanılan aletin ritmik hareketleri ile vücydun değişik bölgelerine uygulanabilir. Cihaz başlığı ile gönderilen titreşim ve darbeli masaj ile uygulama yapılan alanda bulunan hücreler harekete geçer. Kan dolaşımı hızlanır, doku beslenmesi hızlanır, hücrelerin beslenmeleri ve yaşamsal faaliyetleri sonucu atılan toksik maddelerin dokudan atılması artar. Lenf dolaşımının hızlanması ile de fazla doku aralığı sıvıları hızla dokuyu terkeder, dolayısıyla da ödem çözücü etki gözlenir.

G-5 Masajı Nedir?

Darbeli masaj olarak da isimlendirilen G5- masajı kendi adını taşıyan cihazla yapılır. Masaj sırasında başlığı uygulama bölgesine yerleştirilir, bu başlık manuel olarak yine ritmik bir şekilde hareket ettirilirken, makinede üretilen hızlı titreşimler sayesinde ciltte sıkılaşma ve sellülit giderici etki gözlenir. Kas spazmlarını çözücü etkisi de bulunmaktadır. Kan ve lenf dolaşımının hızlanması ile kaslarda birikmiş olan laktik asit de hızla uzaklaştırılır. G-5 masajı, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar. Selülit dışında G-5 masajı ile fazla olan yağlar yakılır ve böylece özellikle karın, popo, basen bölgelerinde yağları sıkılaştırarak parçalamak suretiyle bölgesel zayıflama sağlanır.

G-5 Masajı Nasıl Yapılır?

G-5 masajı vücudun tüm noktalarında kullanılabilse de en çok bel, kalça, uyluk bölgesi ve kol gibi alanlarda tercih edilir. Bu masaj sırasında uygulanacak bölgeye önce yağ sürülür ardından işleme başlanır. Yaklaşık olarak 30 dakika süren G5 masajı seanslar halinde gerçekleştirilir.

G-5 Masajı Kaç Seanstır?

Genel olarak G-5 masajı seans sayısı haftada 1-2 kez olmak üzere 3 ile 10 seans arasında değişiklik gösterir.

G-5 Masajı Riskleri ve Yan Etkileri Nelerdir?

G-5 masajı son derece sağlıklı bir uygulama olup herhangi bir riski ve yan etkisi bulunmaz.

G-5 Masajının Faydaları Nelerdir?

Bölgesel dolaşımı hızlandırır.

Kas spazmlarınını giderir.

Fazla yağların yakılmasını sağlar.

Cildi sıkılaştırır ve daha esnek bir görünüm kazandırır.

Toksinlerin atılması hızlandırır.

G-5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

Damarsal problemi olan kişilerde (kılcal damar problemleri, varis, emboli öyküsü), hamilelerde, emziren annelerde, adet döneminde, açık yaralarda, kanser öyküsü olanlarda, emziren annelerde, adet döneminde, kanser hikayesi olan kişilerde uygulama yapılmamalıdır.

 

BENZER HİZMETLER