Fokuslu ultrason-paralel radyofrekans
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Fokuslu Ultrason-Paralel Radyofrekans

Fokuslu Ultrason-Paralel Radyofrekans

Çok sayıda genişlemiş yağ hücresinin derinin alt tabakalarında birikmesi sonucu sellülit olarak isimlendirilen portakal kabuğu görüntüsü ortaya çıkar. Paralel radyofrekans ve fokus ultrason tekniklerinin bir araya getirilmesiyle; vücut bölgesinde sellülit giderme, istenmeyen yağların yakılması ile birlikte incelme sağlanır. 

Paralel Radyofrekans ve Fokus Ultrason Teknolojisi Nedir?

Bu teknoloji, derin ve yüzeysel yağ tabakalarında eş zamanlı olarak sıcaklığı artırırarak metabolizmayı hızlandırır ve yağ hücrelerinin ölümüne yol açar.  Ses ve radyofrekans dalgalarını oluşturan bir cihaz ile uygulama yapılır. Cihazın yüze ve vücuda uygulama yapılabilen iki ayrı başlığı bulunur. Cihaz; cildin derin katmanlarına kontrollü ve yüksek yoğunlukta ısı enerjisi göndererek cilt ve cilt altı dokuda yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırabilir. Isının etkisiyle ciltdeki kan damarları genişler ve cildin beslenmesi artar. Derideki zehirli atıklar daha hızlı uzaklaştırılır. Cilt dokusunun kontrollü ısıtılması, yaşlanmış kollajenin temizlenmesini sağlarken, kollajen yapan hücreleri uyararak yeni kolajen ve elastin yapımını mümkün kılar. Kollajen onarım ve yeniden şekillenme sürecinden geçtiğinde, cilt gevşekliğinin azalması ve elastikiyetin artmasıyla cilt sağlıklı hale gelir. Cildin elastikiyetini arttırır ve pürüzsüzleştirir. Lokal yağ toplanması, hamilelik veya liposuction sonrasında cildi sıkılaştırma, gerginleştirme ve sellülit sorunlarına çözüm üretir. Bu tedavi her yaş ve her cilt tipindeki kadın ve erkek için uygundur. Birkaç kez uygulanmaktadır.

Kaç Seans Gereklidir ve Seans Aralığı Nedir?

Acısız bir uygulama olup 7-14 gün aralıklarla 4-6 seans şeklinde uygulanır. Bir seanslık uygulama süresi, tedavi edilen bölgenin büyüklüğü ve kaç bölgenin tedavi edileceğine bağlı olarak, minimum 30 dakika, maksimum 90 dakikadır.

Kimlere Uygulama Yapılmaz?

Hamilelik şüphesi olan kişilere, hamilelere, emziren annelere, uygulama yapılacak alanda herhangi bir protezi bulunanlara, kalp pili olanlara, epilepsi ve kronik hastalığı olan kişilere, akut enfeksiyon durumlarında uygulama yapılmamalıdır. Obez hastalarda ise diyet desteği ile uygulanması tavsiye edilir. Rahim içi araç bulunan kişilerde karın ve bel bölgesine uygulama yapılmamalıdır.

Uygulama Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Adet dönem ile bu dönemden 3-4 gün önce ve sonrası dönemde uygulama yapılması vücudun ödemli ve ağrı eşiğinin düşük olması nedeniyle tavsiye edilmez. Kişinin günlük; 2.5-3 litre su içmesi, alkol tüketmemesi öneriler arasındadır. Uygulamadan 3 gün sonrasına kadar; ağır fiziksel hareketler yapılmaması, hamam ve saunaya girilmemesi gerekir. Ilık duş alınmasında bir sakınca yoktur.

 

BENZER HİZMETLER