Fokus ultrason ve paralel radyofrekans
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Fokus Ultrason ve Paralel Radyofrekans

Fokus Ultrason ve Paralel Radyofrekans

Paralel radyofrekans ve fokus ultrason tekniklerinin bir araya getirildiği bu yöntemle; yüz ve boyun bölgesinde cilt altındaki derin dokularda kollajenin yeniden yapılanması, kırışıklıların giderilmesi, yüz hatlarının şekillenmesi sağlanmaktadır.

Paralel Radyofrekans-Fokus Ultrason Tekniği (HIFU) ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Nedir?

Paralel radyofrekans ve fokus ultrason teknikleri; cildin derin katmanlarına kontrollü ve yüksek yoğunlukta ısı enerjisi göndererek cilt ve cilt altı dokuda yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırabilir. Isının etkisiyle ciltdeki kan damarları genişler ve cildin beslenmesi artar. Derideki zehirli atıklar daha hızlı uzaklaştırılır. Cilt dokusunun kontrollü ısıtılması, yaşlanmış kollajenin temizlenmesini sağlarken, kollajen yapan hücreleri uyararak yeni kolajen ve elastin yapımını mümkün kılar. Kollajen onarım ve yeniden şekillenme sürecinden geçtiğinde, cilt gevşekliğinin azalması ve elastikiyetin artmasıyla cilt sağlıklı hale gelir. Ameliyatsız bir gençleştirme işlemi olarak sarkmış yüz ve boyun hatlarını toparlar. Ağrı hissi yaratmaz. Cildin elastikiyetini arttırır ve pürüzsüzleştirir. Etkisi klinik olarak kanıtlanmıştır.

HIFU Nasıl Uygulanır?

Paralel Radyofrekans-Fokus Ultrason dalgaları üreten cihazın aplikatörü ile cilde masaj yaparak uygulanır. Uygulamanın süresi, yapıldığı bölgeye göre değişiklik gösterir. Yalnızca göz çevresine uygulanan işlem süresi ortalama 20 dakika olup, tüm yüz ve boyun çevresine uygulanan işlem süresi ortalama 45 dakikayı bulur. İşlem sonrası sosyal yaşantınıza ve işinize dönebilirsiniz.

HIFU Kimlere Uygulanabilir?

Yüz ve boynunda sarkmalar meydana gelen herkese yapılabilir.

HIFU Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi; kaz ayakları, çene ve yanak sarkmaları, boyun bölgesindeki sarkmalar için uygulanabilir.

HIFU’nun Yan Etkileri Var mıdır?

Bu tedavinin en önemli faydalardan biri, tedaviyle ilişkili herhangi bir kesinti veya iyileşme süresinin olmamasıdır. Tüm çalışma, egzersiz ve boş zaman aktiviteleri tedaviden hemen sonra herhangi bir kısıtlama olmaksızın yeniden başlatılabilir. Cilt ilk başta kızarık görünebilir, ancak kızarıklık birkaç saat içinde kaybolacaktır. Bazı hastalarda hafif şişlik, karıncalanma veya hassasiyet olur, ancak bunlar geçicidir. İşlem sonrasında bölgeye krem uygulanarak cildin sakinleşmesi sağlanır. Uygulama sonrasında güneş koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılması, sıcak duş, hamam, sauna tarzında sıcak uygulama alanlarından uzak kalınmalıdır.

HIFU’nun Sonuçları Ne Zaman Fark Edilmeye Başlar?

Uygulama yapıldıktan hemen sonra bir miktar toparlanma etkisi görülür. Ancak asıl etkisi cilt altında eski kollajenin yıkılması, eski dokunun ortadan kaldırılması ve yeni kollajen yapımı olduğu için işlemin uygulanmasından sonraki her geçirilen gün gerilme ve sıkılaşma işlemi daha iyi bir şekilde gözlemlenmeye başlanır. 3 ay sonrasında istenilen sonuçlar tam anlamıyla görülmeye başlanır. Cilt tipine göre tam sonuç alınma süresi ortalama 6 aydır.

HIFU’nun Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın sonuçları sigara içilip içilmemesi, UV ışınlarına maruziyet derecesi, yaş, beslenme gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak iki yıla kadar sürebilir. Ancak bundan iki yıl sonra hala sonuçları görebiliyor olmak, bu tedaviyi yalnızca iki yılda bir uygulama gerektiği anlamına gelmez. Yılda bir kez uygulanması tavsiye edilir. Çünkü bu devrim niteliğindeki cerrahi olmayan yüz germe, vücudu yeni, sağlıklı kolajen üretmeye teşvik eder.

HIFU Kaç Seans Uygulanır?

Önemli ölçüde kolajen kaybı olan kişiler, başlangıçta arzu ettikleri estetiği elde etmek için dört ile altı hafta arayla iki tedaviye ihtiyaç duyarlar. Diğer kişilerde tek seans yeterlidir. Bundan sonra, istenen sonuçları korumak için yalnızca yıllık bakım tedavilerine ihtiyaç duyarlar.

 

BENZER HİZMETLER