Profesyonel cilt bakımı
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel cilt bakımının içerisinde buhar uygulaması, vakumlama, ozon terapi, peeling, siyah ve beyaz nokta temizleme, radyofrekans, ışınla tedavi aparatları gibi birden fazla ekipman kullanılmaktadır. Cilt sağlığının idame edilmesi veya geri kazandırılması için düzenli aralıklarla cilt bakımının yapılması önemlidir. Ayrıca planlanan yöntemler ile akne, gözenek, cilttdeki renk uyumsuzlukları yağlı veya kuru cilt sorunu, cildin mat görünümü gibi sorunların üstesinden de gelinebilir.

Profesyonel Cilt Bakımında Hangi Yöntemler Uygulanmaktadır?

Peeling

Kimyasal peeling, ultarviyole ışınlarının neden olduğu cilt yaşlanması, derin kırışıklıklar ve ince çizgiler, akne izlerinin tedavisinde ve cildin canlılığını, tonunu ve dokusunu iyileştirmek için kullanılan bir işlemdir. Kimyasal peeling dünyada en sık uygulanan derma-estetik işlemdir. Bu işlem sırasında cilde farklı asidik solüsyonlar (salisilik asit, laktik asit, glikolik asit) uygulanır, bu solüsyonlar cildin üzerindeki tabakayı soyarak fibroblastları uyarır, kollajen ve elastin sentezini arttırır, renk dengesizlikleri tedavi eder ve cildin canlanmasını sağlar. Bu tedavi günümüzde lazer veya altın iğne prosedürlerine alternatif olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Kimyasal peelingin yüzeysel, orta ve derin olmak üzere üç seviyesi vardır.

Yüzeysel peeling epidermisin yüzeysel hücrelerini yok eder. Cildin üzerinde yer alan bu tabakanın yenilenmesi ile lekeler ortadan kalkar, ince çizgiler düzelir, cilr sıkı ve elastik bir görünüm kazanır. %20-40 glikolik asit ile peeling, çok kısa süreli bir uygulama olup yaklaşık 1-3 dakika alır, bu uygulama ile pürüzsüz bir cilt elde edilirken, özellikle akneye meyilli ciltlerde cildin elastikiyet ve dokusunu iyileştirir, akne izlerini tedavi eder, cilde uygulanan krem ve serumların emilimini arttırır. Alfa ve beta hidroksil asit pul pul dökülmeyi gerçekleştiren ve hücre döngüsünü iyileştiren organik asitlerdir. Bu asitlerin cilde uygulanması cilt yenilenir ve pürüzsüz hale gelir. Cildin kan dolaşımı hızlanır. Akne ve akneye meyilli ciltlerin tedavisinde çok etkili bir prosedür olan Salisilik asit ile peeling uygulaması çok kolay ve daha az zaman alıcıdır. %10 triklorasetik asit (TCA) ile peeling ise derinlemesine tıkanmış gözeneklerin temizlenmesine, şiddetli aknelerin etkili bir şekilde kontrol altına alınmasına ve tedavi edilmesine yardımcı olur. Antiaging etki gösterir, cildin daha genç, sağlıklı, elastik, sıkı ve lekesiz bir görünüm kazanmasını sağlar.

Orta Peeling de ise cildin daha geniş katmanları hedeflenir, Asit triklorasetik (%10-40) ve  Glikolik asit  (%50-70) ince kırışıklıkları, renk bozukluklarını düzelten, cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesini sağlayan bir peelingdir.

Derin peeling işlemi derin kırışıklıkları, akne izlerini ve aktinik keratoz belirtilerini ortadan kaldırmak için uygulanır. Çok agresif bir işlemdir ve bu işlemlerde uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılmalıdır. Günümüzde lazer uygulaması ve dermabrazyon işlemi en sık yapılan uygulamadır ve bu şekilde bu derin peelingin yan etkilerini ortadan kaldırır.

Non invaziv ultrasonik mezoterapi

Cildi nemlendiren, cilde daha pürüzsüz ve sıkı bir görünüm kazandıran multivitaminler, bitki kök hücreleri, antioksidanlar ve çapraz bağlı olmayan, yüksek viskoziteli hyaluronik asit kokteyli “Mezolift” olarak bilinir. Hyaluronik asit su moleküllerini çekme yeteneği nedeniyle cildin nemlenmesine önemli derecede katkıda bulunur. Kullanılan diğer katkılar yüzdeki çizgileri azaltır, yenilerinin oluşumunu önler. Yaşlanmayı geciktirici ve yara iyileştirici etki gösterir. Kan dolaşımını arttırır, kollajenin yeniden şekillenmesine yardımcı olur.

Radyofrekans

Cildin derin katmanlarına kontrollü ve yüksek yoğunlukta ısı enerjisi göndererek cilt ve cilt altı dokuda yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırabilir. Isının etkisiyle ciltdeki kan damarları genişler ve cildin beslenmesi artar. Derideki zehirli atıklar daha hızlı uzaklaştırılır. Cilt dokusunun kontrollü ısıtılması, yaşlanmış kollajenin temizlenmesini sağlarken, kollajen yapan hücreleri uyararak yeni kolajen ve elastin yapımını mümkün kılar. Kollajen onarım ve yeniden şekillenme sürecinden geçtiğinde, cilt gevşekliğinin azalması ve elastikiyetin artmasıyla cilt sağlıklı hale gelir.

Airbrush

Oksijen basıncı ile uygulanacak olan içeriklerin parçacıklara ayrılarak cilde nufüz etmesini sağlar ve hava basıncının etkisiyle lenfatik drenaj sisteminin etkinliğini arttırır. Anti-aging etki gösterir.

Buhar Uygulaması

Cildi nemlendirmenin yanı sıra, syah veya beyaz noktaları yumuşatır ve bu notaların daha kolay temizlenmesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırarak cildin gençleşmesine katkıda bulunur. Cildin oksijenlenmesi artarken, atık maddelerin temizlenmesi de hızlanır.

 

BENZER HİZMETLER