Medikal cilt bakımı
Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Youtube
İnstagram

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Çeşitli faktörler cildin yaşlanmasına katkıda bulunur. UV ışığı, kızılötesi ışık ve radyasyona maruz kalma gibi faktörler cilt yaşlanmasının çevresel nedenleridir. Güneşe maruz kalma, hava kirliliği, stres, yetersiz ve yanlış beslenme, sigara, alkol, uyuşturucu, aşırı şeker alımı, bronzlaşma ve cilde uygulanan makyaj malzemelerinin etkili bir şekilde temizlenmemesi cildin yaşlanmasına neden olur. Özellikle güneş ışınları, doğrudan DNA hasarına yol açan UV ışınları olarak yüzdeki yaşlanmaya yol açan sebepler içerisinde en büyük etkiye sahiptir. UV ışığı, oksidatif strese neden olan serbest radikaller oluşturur. Serbest radikallerin ise özellikle deride iltihaplanma süreci için temel olduğu kabul edilmektedir. UV'ye maruz kalma, nükleik asit çiftleri arasında bağları değiştirerek, tümör baskılayıcı genlerin işlevlerini değiştirir,  sonuç olarak, cilt kanseri ve cilt yaşlanması riski artar. Bütün bu olumsuz koşullardan kaçınılması ve cildin uzman kişiler tarafından belirli aralıklarla temizlenmesi cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır ve daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, profesyonel bakım ve tedavi ürünleri ile uzman kişi tarafından, klinikte yapılan, cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenleri arındırmaya yönelik işlemlerden oluşmaktadır. Periyodik olarak medikal cilt bakımınıın yapılması cilt sağlığı için önemlidir. Cilt tipi, kişinin yaşı, cildin problem ve gereksinimlerine göre uygulama şekli ve kullanılan ürünler ürünler değişiklik gösterebilir. Herhangi bir yan etkisi olmadığından her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilir. Medikal cilt bakımı, cildin yaşlanmasını yavaşlatan, temizleyen ve elastikiyetini geri kazandıran cilt uygulamalarının tamamı olarak görülebilir. Düzenli olarak yapılan medikal cilt bakımı sayesinde kan dolaşımı ve lenf drenaj sistemi artttığı için cildin beslenmesi de artar, ayrıca birikmiş olan toksik maddeler hızla uzaklaştırılır. Gözenek temizliği ile cildin nefes alması sağlanır. Cildin yağ dengesi temin edilir. Anti-aging koruma sağlar.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı belli adımlar izlenerek yapılır. Öncelikle kişinin cilt tipi belirlenir ve cildin yaşına uygun ihtiyaçları tespit edilir. Cilt bakımı sırasında hangi ürünlerin kullanılacağına karar verilir. İhtiyaç varsa diğer cilt bakımları ile kombine edilir. Sonrasında cilt, bakımına uygun hale getirilmesi için temizlenir. Temizlenen ve makyaj gibi kalıntılardan, kirlerden arındırılan cilt, tonik ile silinir. Daha sonra uygulanan peeling ile ölü hücreler ciltten arındırılır. Arkasından buhar banyosu uygulanarak cilt yumuşatılır, bu şekilde siyah noktalar ve küçük yağ bezecikleri rahatlıkla temizlenir. Uygulanan jel ile de cilt yatıştırılır ve maske tedavisi yapılır. Maske temizlendikten sonra ise cilde, ihtiyacına uygun destekleyici serum ve nemlendiriciler ile masaj yapılır. Güneş kremi sürülmesi ile de medikal cilt bakımı tamamlanır.

Bir seans ortalam 45 dakika sürmektedir. Medikal cilt bakımı, ayda bir, iki ayda bir, yılda 1-2 gibi kişiden kişiye değişen protokollerde uygulanabilir.

 

BENZER HİZMETLER